Vladko: "Lidé měli pocit, že jsem jejich, tak si můžou dovolit úplně všechno."

30. prosince 2006 v 20:16 | Blesk |  Rozhovory a reprotáže (06 - 07)
Vladko
Jak byste popsal uplynulý rok? Které okamžiky se vám vybavují nejvíc?
"Pro mě to byl nejdelší rok v mém životě. Zestárl jsem aspoň o dvacet let. Naučil jsem se mnohem víc odhadovat lidi. Ta pravá reality show mi nastala, až když jsem opustil vilu. Najednou bylo kolem mě všechno jinak. První čtyři měsíce byly nejtěžší. Propadal jsem úzkostem a depresím. Neznámí lidé mně psali a volali, ať přispěju na jejich umírající nebo zmrzačené děti. Byl to hrozný tlak. Nevěděl jsem, jak se vyznat v tom, kdo opravdu potřebuje pomoc a kdo mě jen chce využít. Lidi mě osahávali i v davu na ulici. Měli pocit, že jsem jejich, tak si můžou dovolit úplně všechno. Psala se o mně spousta lží a nesmyslů. Ten nápor jsem chvílemi nezvládal. Úplně jsem se uzavřel před světem a asi měsíc jsem nevycházel ven. Teprve až na podzim jsem se trochu uklidnil a vydechl. Já jsem sice vyhrál, ale draze jsem za to zaplatil..."
A to jste si neodpočinul ani na dovolené v Egyptě, kterou jste vyhrál?
"Dovolenou jsem strávil v Egyptě už v dubnu, a i když jsem byl okouzlený z pyramid a exotiky, ani tam jsem si neodpočinul. Pořád se mi v hlavě přehrával děj všech šílených okamžiků ve vile a toho stresujícího kolotoče venku. Poznal jsem svět večírků, kravaťáků a vůbec po něm netoužím."
Jaké pracovní nabídky jste za ten rok dostával?
"Dostal jsem hodně nabídek, které jsem bohužel nevyužil. Byl jsem vyčerpaný z vily a toho dění kolem. Měl jsem hrát v televizní pohádce, moderovat v celoplošném rádiu, ale ani z toho nic nebylo, protože jsem si tam nesednul s jedním člověkem. Taneční roli v muzikálu Obraz Doriana Graye jsem nevzal, protože jsem měl hrát homosexuála a já nechci zůstat jen v škatulce gay. To ať na mě radši lidi zapomenou."
Také jste vařil na Primě v Párty s kuchařem.
"Jenže jsme si s kuchařem Petrem Stupkou vůbec nesedli. Vypadali jsme jako Laurel a Hardy, ale bez vtipu. Já umím vařit čtyři světové kuchyně, ne jen omáčky v nemocnici! Chtěl jsem show, ale nešlo to. Spadl mi kámen ze srdce, když to zkončilo."
Ale něco se vám přece jen podařilo, ne?
"Jasně, něco ano. Herečka Eva Holubová mi nabídla, abych s ní jezdil na zájezdové představení po republice. Je to taková talk show o životě. Hrozně mě to baví. Také díky agentuře, která mě zastupuje, chodím na castingy na reklamy, jezdím po vystoupeních, moderuji různé akce a diskotéky. Dá se říct, že se slušně uživím."
Co s těmi penězi děláte? Utrácíte je?
"Ne, šetřím si na stáří. Vážně. Celý život mám strach z chudoby! Máma nikdy neměla moc peněz. Musela se hodně otáčet, aby nás tři děti uživila. Vím, jak těžké je vydělávat, a tak se podle toho chovám i k penězům, které jsem vyhrál."
Dostal jste taky erotické nabídky?
"Oficiálně si to ke mně naštěstí nikdo nedovolil. Já totiž svý rozpaky maskuju pózou nepříjemnýho chlapíka. Ale zvýšený zájem o mou osobu jsem pocítil. Ne že by mně to nedělalo dobře, ale já jsem věrný člověk. Když někoho mám rád, nemohl bych ho podvést. To je jedna z mých hlavních zásad. Láska je o úctě. Teprve když odezní hormony a bláznivý zamilování, můžete opravdu poznat, kdo ten druhý opravdu je, a co pro vás znamená."
Jakým vývojem za ten rok prošel váš vztah s Robertem?
"Tahle soutěž nás prověřila a ještě víc nás k sobě přimkla. Věříme jeden druhýmu. I když to na začátku bylo těžký a oběma nám to pěkně lezlo na nervy. Já vůbec nevěděl, co se se mnou děje. Byl jsem přecitlivělý, protivný. Nějak jsem se ztratil sám v sobě. Neměl jsem chuť vůbec na nic."
Ani na sex?
"No to už vůbec ne. Byl jsem pár měsíců úplně vyhořelý. Když jste ve stresu, nemáte na nic náladu. Robert to všechno ustál se mnou, nic nevyčítal. Prostě jenom byl vedle mě a čekal, až se uklidním. Nezapomněl jsem, co všechno udělal pro mě, když jsem měl dvacku do výplaty, měl jsem jenom pár hadrů a bot, bydlel jsem na ubytovně a smrděl jsem korunou. Teď jsem mu aspoň vrátil to, jak předtím on nezištně pomáhal mně. Taky on žil díky tomu, jak nás pořád novináři sledovali, ve velkým tlaku."
Co pro vás Robert znamená?
"Máme se rádi, hádáme se, je to vztah, jako každý jiný. Spousta lidí si myslí, že mi Robert dělá manažera, ale tak tomu není. Moje manažerka je Renáta Kaňková. Robert mi pomáhá vyřizovat miliony věcí a asi bych se bez něj neobešel. Je pro mě takový pilíř. Je hodně chytrý, zralý a hlavně citlivý. To mě zajímá. Co bude dál, ukáže čas. Já jsem v emocích hodně po své mámě. Moje matka se několikrát vdala a vždycky kašlala na to, co tomu říkají lidi. Řídila se svým srdcem a svojí pravdou. Říkala: Teď cítím, že miluju! A je jedno, co bude dál."
Uvažoval byste o registrovaném partnerství, kdybyste díky tomu dostal možnost adoptovat dítě?
"Registrované partnerství mě vůbec nezajímá! Ale s tím dítětem? Tak to už by stálo za úvahu. Já děti hrozně miluju a sám pocházím z velké rodiny. To jediné mě vážně mrzí, že díky své orientaci děti mít nemůžu. Přitom bych dal dětem všechno na světě. Snad se uplatním aspoň jako skvělý strýček, až bude mít děti moje sestra."
A co byste dělal, kdyby za vámi přišla nějaká slečna a řekla: Vladko, toužím po vašich genech. Nebudu po vás nic chtít, ale tak moc se mi líbíte, že bych od vás chtěla mít dítě...
"A jak by se to udělalo? Umělým oplodněním? (směje se) No to se mi nestalo. To bych byl vážně v šoku."
Pojďme k vaší výhře 11 milionů. Dostal jste už všechny její části?
"Ještě stále čekám na hlavní cenu - byt. Postaví ho až v příštím roce, takže nám firma zajistila jiný, provizorní byt 3+kk. Všechny ostatní ceny si ale užívám. Jen je vtipné, že třeba elektroniku za půl milionu dodnes neumím ovládat."
A svoji Toyotu za milion jste už začal řídit?
"Jo, dodělal jsem si nějaký kondiční jízdy v autoškole a stal se řidičem rychlýho vozu. Svezu vás. Chcete? Automatickou navigaci GPS dodnes neumím ovládat, tak si na ni zatím odkládám kafe v kelímku." (směje se)
Vídáte se s někým z VyVolených?
"Už s nikým. Pouze s Reginou si občas zavoláme. Ve vile se mě potřebovala zbavit, takže tam na mě byla nepříjemná. Když jsem se ale zpětně díval na záznamy, tak jsem si říkal, že ona jediná by si to vítězství zasloužila. Já jsem se třeba hrozně bál Moniky, měl jsem z ní úplnou schýzu. Bál jsem se, že díky ní budou tu soutěž sledovat jen puberťáci. Já nevěděl, že se bude dívat i střední generace a intelektuálové."
Blíží se Silvestr. Jak plánujete slavit poslední den v roce?
"Silvestr jsem nikdy nějak zvlášť neprožíval, že bych třeba pořádal bujaré večírky a opíjel se s hromadou kámošů. Já mám rád spíš oslavy v rodinném kruhu. Jenom Silvestra v roce 2000 jsem od rána hltal a sledoval, jak celý svět slaví nové tisíciletí. Letos budeme s Robertem spolu, úplně v pohodě a v klídku slavit i bez rachejtlí."
Stal jste se milionářem. Podporujete také nějakou charitu?
"Pomáhám všemožně sdružení Klokánek, které se stará o týrané a zneužívané děti, které byly odebrány krutým rodičům. Je to něco jako S.O.S. vesnička, ale v azylovém domě. Podporuju tenhle projekt, protože je mi líto dětí, kterým někdo takhle šíleně ublížil. Já sám děti mít nemůžu, a tolik lidí si je pořídí, a pak je týrá a ubližuje jim! Vždyť je to hrozné, že takhle malé děti už na vlastní kůži a duši musely pocítit krotost dnešního světa. Tak proč jim neudělat ten svět o něco hezčí, lepší a veselejší."
Je něco, po čem milionář Vladko ještě touží?
"Dřív jsem toužil stát se profesionálním tanečníkem. To už mě pustilo. Teď mám jeden opravdu velký sen. Hrozně mě zajímá historie a vše, co se týká holocaustu. Je to část té šílené historie, kterou jsem dodnes nepochopil. I profesně bych se chtěl historii věnovat. Takže bych si rád zahrál v nějakém filmu, který by se tomuhle tématu věnoval. Do dvou let bych chtěl taky vyrazit do světa nasbírat zkušenosti. A dál se uvidí..."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Věra Věra | E-mail | 6. prosince 2013 v 16:55 | Reagovat

Článek o Vladkovi mne moc zaujal. Je to slušný, inteligentní člověk a ohromně duševně vyzrál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.